Reflexní terapie

Reflexní terapie

Reflexní terapie

Jedná se o velmi účinnou metodu tlakové masáže – mačkání specifických bodů na šlapkách nohou, podél páteře, příp. na dlaních rukou. Tato metoda se úspěšně používá při zdravotních problémech (ať již s pohybovým aparátem nebo vnitřními orgány) již celá staletí. Je to jedna z nejstarších a nejúčinnějších metod alternativní medicíny. První zmínky o ní pocházejí ze starého Egypta, kde byla terapie vyobrazena na stěnách hrobky. Velmi dobře se doplňuje s klasickou masáží – přináší tak rychlou úlevu.

Reflexní terapie využívá skutečnosti, že všechny orgány nebo části těla mají svoje reflexní místo (reflexní plošku – bod) na chodidlech nebo rukou. Dochází při ní ke stimulaci těchto plošek a jejich prostřednictvím k pozitivní reakci na příslušných místech těla. Při pravidelné aplikaci reflexní terapie existuje možnost odstranění nebo alespoň zmírnění i dlouhodobých zdravotních problémů nebo chronických bolestí.

V našem masérském studiu využíváme terapeutické postupy reflexologie ze školy reflexní terapie manželů Patakyových (jedni z největších odborníků na reflexní terapii u nás), ke kterým patří kromě stimulace reflexních plošek i přímé uvolnění krční páteře, což je jedna z nejúčinnějších a nejrychlejších metod vedoucích k postupnému odstranění zdravotních problémů.

Komentáře

    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.