Dornova metoda a Breussova masáž páteře

Bolest v bedrech a zejména v křížovo – kyčelní skloubení tzv. SI

Dornova metoda

Dornova metoda

Nově nabízíme pro naše klienty Dornovu a Breussovu másáž páteře. Tato metoda je velmi vhodná pro všechny sportovce a zejména pro golfisty.

Dornova metoda je velmi jemná manuální terapie, která dokáže obratle a klouby vrátit do jejich původní přirozené polohy. Po vrácení kloubů a obratlů do původní polohy lze cítit okamžitou úlevu.

Příčinou nesprávných poloh obratlů mohou být fyzické potíže, jako je např. jednostranná zátěž při sportu, rozdílná délka končetin, zkrácení svalů nebo výrony způsobené nehodami.

Dornova metoda se provádí přirozeným a volným pohybem ošetřované osoby. Terapeut používá jemný tlak palců nebo celé ruky. Používají se pouze volné a přirozené pohyby, ošetřovaná osoba se nemusí bát prudkých a násilných pohybů, kdy by mohlo dojít k úrazu. Metoda je bezbolestná.

Vrácení obratlů na původní místo se provádí aktivním pohybem ošetřované osoby.

Zároveň s Dornovou metodou se často aplikuje i Breussova masáž páteře. Ta je velmi uvolňující a příjemná. Na rozdíl od ostatních masáží se při ní masíruje přímo páteř a její vzpřimovače a povrchové svaly. Při masáži se používá třezalkový olej, který zvyšuje hluboké uvolnění svalů a přispívá k regeneraci meziobratlových plotének. Masáž je prováděna velmi pomalými a jemnými hmaty. Někdy se Breussova masáž provádí ještě před aplikací Dornovy metody, aby se uvolnilo napjaté svalstvo.

Dornova metoda je vhodná, pokud trpíte:

bolestí zad

bolestí kyčlí

bolestí kolen

skoliózou

rozdílnou délkou končetin (pokud se nejedná o vrozenou vadu)

Po terapii

Před terapii

Před terapii

 

Komentáře

    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.