Celulitida

MILÉ KLIENTKY A KLIENTI,

   přinášíme Vám úryvek z článku, který právě vyšel v časopise ESTETIKA , protože je velmi aktuální a my Vám můžeme s touto věcí účinně pomoci: 

CELULITIDA od A do Z

Prvorepublikové filmové hvězdy se sice na plátně moc neodhalovaly, ale i kdyby ano, dolíčky na jejich stehnech nebo zadku bychom hledali marně. Celulitida tenkrát nebyla tak velkým strašákem. Ženy k ní dospěly až tak v 50-ti letech, zatímco dnes postihuje stále mladší ročníky. Moderní generace si za toto civilizační onemocnění tak trochu může sama: hodně jídla, málo pohybu, hormonální antikoncepce…

Vazivo ochabne, lymfatický systém zleniví, tukové buňky zbytňují a spojují se do větších hrudek. Ty tlačí proti pokožce, takže stlačují vlásečnice a zhoršují zásobování kůže krví. Podkožní buňky se tak naplní škodlivými odpadními látkami a odumřelé buňky se nevyplavují přirozeným způsobem z těla, ale usazují se v podkoží. Výsledek tohoto složitého procesu: na stehnech, hýždích a břiše se objeví pomerančová kůže.

Pořád ale máme šanci!

Antikoncepce, hormony   (VacuPower, Vibrosauna)

Hormonální antikoncepce znamenala revoluci v plánování rodičovství, ale nejspíš rozpoutala také epidemii celulitidy. Zasahuje totiž do kolagenního režimu podkožního vaziva a způsobuje tak zbytnění a tuhnutí tkáně. Ženské hormony způsobují, že celulitida trápí víc ženy, protože mají větší sklony k ukládání podkožního tuku.

Bylinky, čaje  (Lymfodren)

Bylinné odvary mají čisticí efekt a můžou se podílet na zpevnění kůže. Dobré je spojit jejich popíjení s další léčbou, samy o sobě nepomůžou.

Drenáže, masáže  (Anticelulit.lymfatická masáž,Vibrosauna)

Hlavním viníkem celulitidy je špatně pracující lymfatický systém. Tato čistička organismu je poháněna svaly, za normálních okolností odvádí z těla veškeré metabolické zplodiny. Jestliže vazivo povolí, lymfatický systém přestane být funkční a hromadí se v něm odpadní látky. Lymfatické drenáže – ruční nebo přístrojové – lymfu rozproudí tlakovými masážemi a stav pokožky se zlepší.

Jídelníček   (VacuPower, Vibrosauna)

Lví podíl má také složení stravy. Cukry a tuky plní tělo množstvím odpadních látek, které se musí vyloučit. Rychlost tohoto procesu závisí i na množství vody – pokud jí nevypijeme dostatek, likvidace toxinů se zpomalí.

Kosmetika  (Silueta, Lipored)

Pravidelné používání kosmetiky může hodně pomoci. Do problematických partií krouživými pohyby (nejlépe žínkou, kartáčkem) vpravujeme anticelulitní prostředky. Kůže se prokrví, zrychlí se tok lymfy a ovlivní se i ukládání tuků.

Ultrazvuk   (Kavitace)  

Přístroje na bázi ultrazvuku stimulují a narušují tukové buňky, rozrušený tuk pak tělo odvádí do lymfatického systému. Existují i další přístroje na jiných principech fungování  – LPG, radiofrekvence, akustická nebo estetická rázová vlna, atd.

Zábaly   (Zeštíhlující orient, zábal řasy Ryor)

Využívají se hlavně mořské řasy, skořice nebo bahno z Mrtvého moře. Urychlí se metabolismus, lymfa proudí rychleji, tkáň se prohřeje, objem problematických partií zmenší a kůže se vyhladí. Úspěch těchto doplňujících procedur podporuje dodržování pitného režimu.

U nás si jistě vyberete!

   Více informací najdete na  www.bodyestetic.cz

Objednávky  – On-Line nebo tel.: 602 59 88 69

Těšíme se na Vás !

Komentáře

    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.